Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Krizové řízení

 

Krizové řízení
Krizové řízení je souhrn řídících činností věcně příslušných orgánů zaměřených na analýzu a vyhodnocení bezpečnostních rizik, plánování, organizování, realizaci a kontrolu činností prováděných v souvislosti s řešením krizové situace. Krizové řízení je nedílnou součástí řízení státu, organizace či jiné instituce, které mají zájem na svém rozvoji.

Jeho cílem je předcházet vzniku možných kritických situací, zajistit přípravu na zvládnutí možných kritických situací a zajistit zvládnutí možných kritických situací v rámci vlastní působnosti orgánu krizového řízení a plnění opatření a úkolů uložených vyššími orgány krizového řízení, nastartovat obnovu a další rozvoj území.

Krizovou situací je dle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon) ve znění pozdějších předpisů, mimořádná událost podle zákona o integrovaném záchranném systému, narušení kritické infrastruktury nebo jiné nebezpečí, při nichž je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav nebo stav ohrožení státu.

Mimořádná událost dle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému je definována jako škodlivé působení sil a jevů vyvolaných činností člověka, přírodními vlivy a také havárie, které ohrožují život, zdraví, majetek nebo životní prostředí a vyžadují provedení záchranných a likvidačních prací.

Hasičský záchranný sbor ČR (HZS ČR) zřídil pro větší informovanost občanů ČR o krizovém managementu zvláštní web Krizové řízení. Cenné informace jsou také na webech Institut ochrany obyvatelstva a Krizový management ČR

Pro Karlovarský kraj je vytvořen Bezpečnostní portál Karlovarského kraje

 

Plán preventivně výchovné činnosti 2024-2026

 

Analýza rizik - důležité odkazy

Přehled rizik ohrožující území obce Bukovany 
Analýza rizik pro obce Bukovany (mapa)

 

Povodňový plán
Působnost a pravomoc povodňových orgánů státu, krajů a obcí, včetně povinností, které v době mimo povodeň a v době povodně plní obec, povodňová komise obce, starosta obce a vlastníci pozemků a staveb, jež se nacházejí v záplavovém území nebo zhoršují průběh povodně, stanoví zákon č. 251/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon).

 

Povodňová komise obce Bukovany

  • předseda komise - Zdeněk Paulus, starosta obce
  • místopředseda komise - Jaroslav Pánek, místostarosta obce
  • zapisovatel - Gabriela Bartošová, samostatný referent
  • člen komise - Martin Severa, zastupitel obce
  • člen komise - Ladislav Šedivec, zastupitel obce

Povodňový informační systém